KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409246
*
nr 1240 9246
William Baptiste Baird
(1847-1917), USA
Oljemålning, Vintermotiv med fåraherde, Signerad W Baird. Olja på duk, 32x45
Kondition: fläckar
William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 15:12:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
William Baptiste Baird
William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.
Läs mer om William Baptiste Baird
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk olja olja på duk oljemålning oljemålningar usa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
William Baptiste Baird
Kondition: fläckar
William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.
Läs mer om William Baptiste Baird
nr 1240 9246
William Baptiste Baird
(1847-1917), USA
Oljemålning, Vintermotiv med fåraherde, Signerad W Baird. Olja på duk, 32x45
Kondition: fläckar
William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 15:12:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
William Baptiste Baird
William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.Läs mer om William Baptiste Baird
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk olja olja på duk oljemålning oljemålningar usa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



