KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409246

nr 1240 9246

William Baptiste Baird

(1847-1917), USA

Oljemålning, Vintermotiv med fåraherde, Signerad W Baird. Olja på duk, 32x45

Kondition: fläckar

William Baptiste Baird, amerikansk bildkonstnär född 1847, död 1917.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 11 mars 2019
kl 18:28:31

11/3 15:12:40 1      Vinnande bud

William Baptiste Baird

Läs mer om William Baptiste Baird